Sitemize reklam vermek için yorumkat@yandex.com adresine mail atabilirsiniz
10 sonuçtan 1 ile 10 arası
 1. #1
  Bilgili Yorumcu Scream_KSK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  06.02.2005
  Yer
  Alayına İsyan Olan Yerden...Kaf Sin Kaf...
  Yaş
  30
  Mesajlar
  1.631
  Rep Gücü
  2263

  Standart İbrahim Tatlıses ' in Hayatı..
  İbrahim Tatlıses 1954 yılında Şanlıurfa'da doğdu. Sanatçının çocukluğu hep yokluklarla geçmişti. Sesinin güzel olması nedeni ile yöreye has "Sıla Geceleri"nde hep büyüklerinin yanında türküler okumuştur. İbrahim Tatlıses'i yöredeki herkes güzel ve yanık sesi ile tanımıştır. Belirli bir zaman sonra ailesi ile birlikte İstanbul'a göç etmeye karar verir. İstanbul'a gelen Tatlıses ve Ailesi burada bulunan akrabalarını yanına yerleşir ve bir çok işlerde çalışır, leblebi satıcılığı, inşaat demirciliği ustalığı gibi. İbrahim Tatlıses bir zaman sonra hayatı boyunca örnek aldığı adam Yılmaz Güney gibi olmaya karar verir.

  Yaklaşik otuz yil önce inşaatlarda işçilik yapan karayağız bir gencin, hem müzik hem de iş dünyasi anlaminda tırnaklarıyla kazıya kazıya zirveye tırmanmasının hikayesi… Yedi çocuklu kalabalık ve fakir bir ailenin çocuğuydu. Çocuk yaşlarda çalışmaya başladı, yaşamin agir yükünü omuzladı. İnşaatlarda soğuk demir ustalığı yaptı. Adanalı bir sinemacının, inşaatta türkü söyleyen bu muazzam sesi duymasıyla birlikte şöhret yolu açılmış oldu. Önce Adana'da ardından Ankara'da çeşitli gazinolarda sahne aldi. Sesinin güzelliğini dinleyenler vasıtasıyla şöhreti dilden dile yayıldı. Yetmişli yillarin ortalarina dogru Istanbul'a geçerek orada sahne almaya başladi. Şansını denemek isteyen Tatlıses Ailesinin ve çevresinin yardımıyla ilk kasetini çıkarır. Bu albüm onu şöhrete ulaştıracak olan kapıları ardına kadar açmıştır. "Ayağında Kundura" ile müzik dünyasına bomba gibi düşer. 1977 yılında çıkardığı "Ayağında Kundura" adlı kırkbeşlik plakla tüm Türkiye'ye sesini duyurdu. Ardından "Sabuha", "Dom Dom Kurşunu", "Bir Mumdur" gibi türküleriyle Türkiye'nin gelecekteki müzik hayatında sarsılmaz bir yere sahip oldu. İbrahim Tatlıses çıkardığı kasetten sonra sinemayada el atar. Sanatçı yaptığı her işte başarılı olmanın sırrını öğrenmişti. Ve artık ne yapsa başarılı oluyordu. Halkın bitanecik İbo'su olmuştu. Her kaseti satış rekoru kırıyordu. Filimleri en çok izlenen filmler arasında yer alıyordu. Seksenli yıllarda tüm Avrupa ve Ortadoğu ülkeleri onunla tanıştı. Yunanistan'dan Suudi Arabistan'a, Almanya'dan Afganistan'a çok geniş bir coğrafyada, milyonlarca hayran edindi. Kasetleri ve posterleri bazı ülkelerde milyonlarca satarken yurtiçinde ve yurtdışında sayısız ödülün sahibi oldu. Seksenli yıllarda çıkardığı "Allah Allah", "Kara Zindan", "İnsanlar" ve "Fosforlu Cevriyem" gibi albümlerinin satışı milyonları aştı.80'li yıllar İbrahim Tatlıses'in yılları olmuştu. Sanatçı 90'lı yıllarda olgunluk devrine girmiştir. Artık sarsılmayacak kale olmuştur. Türkülerden Arabesk'e geçmiştir.90'lı yıllar aynı zamanda Tatlıses için ticaretin başlamış olduğu yıllar olmuştu. Tatlıses Turizm, Tatlıses Lahmacunculuk, Tatlıses Otelleri gibi birçok şirket kuran sanatçı şarkıcılığından kalan zamanlarda bunlarla uğaşmayı tercih ediyordu. İbrahim Tatlıses, 1991 yılında müzik sektörünün kurumsallaşmasında ilk adımı atan Raks Müzik'le anlaşti. Ve ertesi yıl "Ah Keşkem" adlı albümüyle çıktı hayranlarının karşısına.

  Uğur Bayar ve Mustafa Özhan ikilisinin müzik yönetmenliğini yaptığı albüm, söz ve müziği kendisine ait "Ah Keşkem"le çıkış yaptı. "İki Gözüm İki Çeşme" ve "Yar Diline" gibi popüler parçaların yanı sıra kendisine ait eserleri yorumladı. 1993 yılında çıkardığı albüm ise "Mega Aşk" adını taşıdı. Mustafa Özden'in yönetmenliğini ve aranjörlüğünü yaptığı albümde Selami Şahin'e ait "Seni Sevmediğim Yalan", "Akşamdan Akşama", "İçem Diyorum", "Bu Nasıl Güzel"; Yusuf Hayaloğlu'na ait "Dağlarda Kar Olsaydım"; Ali Gencebay'a ait "Çakmak Çakmağa Geldik"; Arif Sağ'a ait "Kötü Kader"; Hasan Kaplan'a ait "Yürüyorum Dikenlerin Üstünde"; Mehmet Arslan'a ait "Ben Ne İnsanlar Gördüm" ve kendisine ait "Mega Aşk", "Sen Sen", "Derya" adlı onüç parça yorumladı. 1994 tarihini taşiyan "Haydi Söyle" albümü Burhan Bayar, Arif Sağ, Özkan Turgay ve Zafer Dalgıç'tan oluşan uzman bir kadro eşliğinde hazırlandı. "Haydi Söyle", "Nankör Kedi", "Saza Niye Gelmedin", "Tombul Tombul" gibi parçalar büyük beğeni kazanırken, Tatlıses köklerini de unutmayarak "Maraş Maraş" adlı derlemesini seslendirdiği Kazancı Bedih'i de müzikseverlere tanıtmış oldu. İbrahim Tatlıses, adıyla birlikte anılan ve eski kırkbeşliklerde kalan ünlü parçalarını, 1995 yılında "Klasikleri" adını taşıyan albümde biraraya getirdi. Günümüz teknolojisinden yararlanılarak alt yapısı hazırlanan albümde, eski parçalarını yeniden seslendirerek hem yeni kuşağın eski Tatlıses'i tanımalarını hem de hayranlarının piyasada kaydı olmayan bu şarkıları arşivlerine katmalarını sağladı.

  "Ben De İsterem" adını taşıyan 1996 tarihli albümüyle yeni bir satış rekoruna imza attı. Sendur Güzelel'in yönetmenliğini, Osman İşmen'in aranjörlüğünü yaptığı çalışmada yer alan "Fırat" türküsüyle uzun süre listelerde kaldı. "Allahım Neydi Günahım", "Yakamoz", "Yol Ver Dağlar" gibi popüler parçaları kendisine has üslubuyla yorumlayarak 1996 ve 1997 yılında sayısız ödülün sahibi oldu. Hızını kesmeyerek ertesi yıl "At Gitsin" albümünü piyasaya sürdü. Albüme adını veren parça başta olmak üzere tüm parçaları yine Türk halkının diline dolandı. Tatlıses, bu albümde pop müziğin ünlü isimlerine ait parçaları da seslendirdi. Kayahan'ın "Odalarda Işiksizım", Sezen Aksu'nun "Erkekler" ve Yıldız Tilbe'nin "Anam" adlı parçalarını yorumladı. "Bi Tanem", "Güneş Dogmuyor" ve "Ağlıyorum Kahrımdan" adlı parçalarını seslendirdiği yeni bir yeteneği, Cengiz İmren'i müzikseverlere tanıttı. İbrahim Tatlıses, seksenli ve doksanlı yıllar boyunca çevirdiği sinema filmleriyle de çok yönlü bir sanatçı olduğunu kanıtladı. Sinemanın baştan sona her alanında yeteneklerini sergiledi. Talk show programları hazırladı, çeşitli sanatçilarin video klip yönetmenliğini yaptı. Tatlıses, bugün, yalnız sanatçı kişiliğiyle değil, yanında çalıştırdığı ikibin kişiyle ve hâlâ insanlara iş alanlari açan başarili işadami kimligiyle de Türkiye'nin sayili isimleri arasinda yer aliyor. Yönetmen, oyuncu, senarist, söz yazarı, besteci ve yorumcu İbrahim Tatlıses'in sahip olduğu şirketler grubu; gıda, film, prodüksüyon, turizm, havacılık ve yayıncılık dallarında faaliyetlerini sürdürüyor.

  Sanatçının Şanlıurfa'dan bulunan eşinden 1 erkek ve 2 kız, sinema sanatcısı Perihan Savaş'tan bir kız ve şu an hayatını paylaştığı Derya Tuna'dan ise 1 erkek çocuğuna sahiptir. Sanatçı hayatı boyunca inandığı şeyler uğruna savaş vermiş ven bunları başarmıştı. Bu kadar ünlü olmanın tek sebebi bu olsa gerek.
  Sana Sarılmayı O Kadar Çok Seviyorum Ki...
  O Sırada Yüzüne Bakmam Gerekmiyor....
  MUHAHAHAHA

  KIDEMLİ YÜZBAŞI


  İZMİR CEMİYETİ

  KARŞIYAKA 2. #2
  Banned Harabe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  22.11.2005
  Mesajlar
  44
  Rep Gücü
  0

  Standart


  "Sanatçı hayatı boyunca inandığı şeyler uğruna savaş vermiş ven bunları başarmıştı. Bu kadar ünlü olmanın tek sebebi bu olsa gerek."

  Laf güzel dostum laf!
  Tatlıses her devrin adamıdır.
  En popçudan daha popçu bir adamdır,hatta popülisttir.
  Aslında bu adamdan çok sağlam siyasetçi olurdu ama...
  Yıllardır aynı hikaye "Ben mağrada dogdum!",peki şimdi nerde yaşıyorsun dayı diye sormazlar mı adama?
  Değerleri,prensipleri olmayan bir adam Tatlıses...
  Tam da bu memlekete yakışan bir eğlence kaynağı...
  Hepsi bu...
  Ama yine de sağlam iş çıkartmışsın,sana da helal olsun...
  Konu HaKaNKsK tarafından (11.12.2012 Saat 11:51 ) değiştirilmiştir.

 3. #3
  ForumTA Kurdu MEKANSIZ_KRAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  16.12.2005
  Yer
  diyarbekir küçelerinden
  Mesajlar
  838
  Rep Gücü
  534

  Standart


  imparatorluğunu kurmuş ender seslerden birisidir ibo gibisi az gelir dünyaya

 4. #4
  ForumTAkolik chopinfre1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  09.02.2006
  Yer
  Warsaw-Poland Frédéric Chopin Galatasaray
  Mesajlar
  1.954
  Rep Gücü
  1486

  Standart

  Bıyıklar gidince karizma gitti yav
  Fryderyk Chopin

 5. #5
  Yeni Yorumcu
  Üyelik tarihi
  04.06.2009
  Yaş
  25
  Mesajlar
  1
  Rep Gücü
  0

  Standart

  iboyu çok seviyorum sanatıyla bizi duygulandırıp ve hayatımızın şekillen mesine neden olmuştur çoooooooooook seviyorummmmmm

 6. #6
  Yorumkat Moderatörü abuz55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  19.07.2009
  Yer
  samsun-ilkadım
  Mesajlar
  1.113
  Rep Gücü
  445

  Standart

  bilgi için sağ ol...
  görevli olduğum bölümler;

  Ekonomi & Borsa Bölümü


  Anadolu Takımları

  KARADENİZ SAMSUN BÖLGE HAKEMİ...

  LYS MARATONU 7. #7
  Bilgili Yorumcu r e b e l s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  25.06.2008
  Yer
  çıktı şimdi
  Mesajlar
  1.800
  Rep Gücü
  1571

  Standart

  hiç sevmem
 8. #8
  YorumKolik LoCoMaNia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  06.02.2005
  Mesajlar
  771
  Rep Gücü
  834

  Standart

  Alıntı r e b e l s Nickli Üyeden Alıntı [Ziyaretçiler üye olmadan, üyelerimiz ise konuya mesaj yazmadan linkleri görüntüleyemezler.Hemen ÜYE OL!]
  hiç sevmem
  Al bendende okadar........


  Huzur YOGA'DA


 9. #9
  Azimli Yorumcu
  Üyelik tarihi
  14.04.2006
  Yaş
  37
  Mesajlar
  293
  Rep Gücü
  1718

  Angry

  pekeke sempatizanı biri ülkesini ekmek yediği yeri TÜRKİYE CUMHURİYETİ'ni satmış ..Terör örgütüne maddi destek sağlamış hain biridir.

  Sesi,sanatı ne kadar güzelde olsa ülkeyi bölmeye çalışanlara yardım etmiştir.O yüzden hiç sevmem kendisini..
  Bİlgi doğru paylaşıldığı sürece büyük bir güçtür.. 10. #10
  Bilgili Yorumcu r e b e l s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  25.06.2008
  Yer
  çıktı şimdi
  Mesajlar
  1.800
  Rep Gücü
  1571

  Standart

  Alıntı A_V_C_I Nickli Üyeden Alıntı [Ziyaretçiler üye olmadan, üyelerimiz ise konuya mesaj yazmadan linkleri görüntüleyemezler.Hemen ÜYE OL!]
  pekeke sempatizanı biri ülkesini ekmek yediği yeri TÜRKİYE CUMHURİYETİ'ni satmış ..Terör örgütüne maddi destek sağlamış hain biridir.

  Sesi,sanatı ne kadar güzelde olsa ülkeyi bölmeye çalışanlara yardım etmiştir.O yüzden hiç sevmem kendisini..
  tebrikler...
Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •